2026. június 24.

A tartósan fennálló nyári hőség hatására jelentősen megnövekedett vízigény kiemelkedetten nagy terhelést jelent az ivóvízellátó rendszer számára.

Felhívás

Szeretnénk felhívni a lakosság figyelmét a tudatos, felelős vízhasználat fontosságára, valamint az országos tisztifőorvos által elrendelt hőségriasztas időszakában, az ivóvízhálózatról történő, nem létfontosságú vízfelhasználás szüneteltetésének szükségességére, különösen kiemelve: 

- kertek, gyepfelületek és dísznövények locsolását

- medencék feltöltését

- gépjárművek lemosását

-  járdák, utak és egyéb burkolt felületek vízzel térténő hűtését, tisztítását

-  egyeb, nagy mennyiségű vízfelhasználással jaró tevékenységeket