2026. június 24.
A tartósan fennálló nyári hőség hatására jelentősen megnövekedett vízigény kiemelkedetten nagy terhelést jelent az ivóvízellátó rendszer számára.

Szeretnénk felhívni a lakosság figyelmét a tudatos, felelős vízhasználat fontosságára, valamint az országos tisztifőorvos által elrendelt hőségriasztas időszakában, az ivóvízhálózatról történő, nem létfontosságú vízfelhasználás szüneteltetésének szükségességére, különösen kiemelve:
- kertek, gyepfelületek és dísznövények locsolását
- medencék feltöltését
- gépjárművek lemosását
- járdák, utak és egyéb burkolt felületek vízzel térténő hűtését, tisztítását
- egyeb, nagy mennyiségű vízfelhasználással jaró tevékenységeket